Sarah Maas kitapları nasıl harcandı?

sarah maas kitapları

ÇÜNKÜ PAZARLAMAYI BİLMİYORLAR!

Şu korona bitsin size zevk sahibi tasarımcılar ve okurlarla bir buluşma ayarlayıp video çekeceğim. Olmadı bir Olric, İgor, Alfred edinip uşağıma derdimi anlatırken en olmadı şizofren şizofren kendimle konuşurken lafın lafı açtığı bir videoyu çekip size atacağım ki sizi yazıyı okuma derdinden kurtarıp imdb puanı 0.01 olan kitap söyleşisiyle darlayayım.

Diyeceksiniz ki Key, git ejderhanla uç sana ne Sarah Maas kitaplarından sana ne Dex’in bunu pazarlayamamasından?
BANA ÇOK ŞEY!
8 yaşında ilk işim kitap deposunda koli taşımak
2004ten beri editörlük yapmak
Görsel sanatlarda ustalaşmış olmak, bu işin okulunu okumak….
E bir de yayınevi-kitabevi sahibi olmak yetmiyorsa bir okur olarak okuduğum kitaplar üstünde bence biraz söz sahibi olmalıyım.

Tıpkı Pegasus Yayınlarında olduğu gibi Dex Yayınlarının da sitesine ve sosyal medya hesaplarına girdiğimizde kitapların yeteri kadar pazarlanmadığını görüyoruz.
Bana kağıdın pahalılığından okur kitlesinin azaldığına dair onlarca bahane sayın, ben de size bunların hepsini çürüteyim.

dex yayınları web sitesi anasayfası

dex yayınları instagram sayfası

Görsellerde dikkat ettiğiniz üzere bir yayın evi için pek yavan sayfalar. Oysa biz HUSH HUSH serisinin ilk çıktığında Becca Fitzpatrick’in offical web sayfası gibi, Eragon’un web sayfası gibi (ki o da toprak olup gitti) flashlı kodlu afili sayfalar bekliyoruz.
Başka beklentilerimiz de var.
Sarah Maas kitapları için bilhassa Cam Şato serisi için görsel olarak en büyük eksik, minik kitapçıklar, kitap ayraçları, karakterleri anlatan kartpostal tadında kartlar, mümkünse kutulu versiyonların satışta olması…
Dünyada bu kadar büyük bir endüstrisi olan, uzunluğu yormayan ve ahir zamanda okurlarının heyecanla serinin yeni kitabının çıkmasını beklediği Sarah Maas kitapları değerini bilmeyen ellerde zayi olup gidiyor.

Hatırlarsınız
Şöyle hatırlatalım:

Sarah Maas kitapları, Harry Potter ve pek çok best seller olmuş serinin yayın evi Bloomsbury Publishing’den çıkıyor. Yayınevi Sarah Maas’ın son kitabı Crescent City için koossssskoca Times Meydanı reklam panosunu kiralamış, instagramdan youtube Sarah Maas’ın kaleminin hakkını veren reklamlar yapmıştı.
Hazır yapılmışı varken şunlara bir Türkçe dublaj ekleyip, internet sitenizde videolu reklam yapıp storynize atmak varken arama motoruna Cam Şato, Sarah Maas, Sarah Maas Kitapları yazdığım halde hiçbir kitabını bulamayışım doğan yanın grubunun gençlik kitapları için açtığı kolu dex için oldukça üzücü.
Okur kitlesini kitaba çekmenin en iyi yolu iyi reklam yapmaktır. Ne içi kof kitapları reklamları güzel diye merak edip okuyanlar oldu. Sarah Maas kitapları gibi özgün konulu uzun soluklu serilere sık rastlamıyoruz. İnternette gezen devianarttan tut instagrama kadar pek çok yerde hayran çizimlerine minnacık telif ödeyip yan ürün yapabilir, bunlarla okurları kendilerine çekebilirler ama yoook. İlla toptancı mantığıyla kitapları pazarlamaya devam edecekler.
Biz de Sarah Maas ve daha pek çok iyi yazarın kötü politikalarla yayınlanmış kitaplarını kulaktan dolma bilgilerle satın alıp okuyacağız. Dex yayınları da satan kitap iyi kitaptır mantığıyla ilerleyip web sayfasında kocan kadar konuş serisinin reklamını yapacak.
Ama üzülmeyin sevgili fantastik sever kesim, Başına Buyruk Ejderha Süvariniz burada olduğu sürece kitaplar hakkında en doğru bilgileri fantastikefsaneler.com dan almaya devam edeceksiniz

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>