HANÇER VE SİKKE SERİSİ DANIEL ABRAHAM

Aslında pek çoğunuz Hançer ve Sikke serisinin yazarı Daniel Abraham’ı Taht Oyunları çizeri olarak tanır. Bir neve GRR Martin’in de çırağı diyebilir kendisine.
Ustası GRR Martin’den el alan Danie Abraham Hançer ve Sikke serisini yazarak fantastik kitap severlerin koleksiyonlarına okunası gerçek fantastik eklemiş oldu. Eh, ustası GRR Martin de kitap içeriğiyle ilgili yorum yapınca ve bu serinin kapağına övgü olarak basılınca watpadd fantastiği okumaktan bunalmış fantastik severlere de gün doğdu.
Hançer ve Sikke serisi ejderhaların yok olduğu, büyünün artık hokkabaz numaralarına dönüşüp itibarını yitirdiği bir zamanda insan krallarının savaşmaktan yorulmadıkları diyarlarda geçer.
İnsan krallar hile ile güç peşinde koşadursun karanlık güçler sinsice yükselmektedir. Kadim karanlık güçlerle oynayan güç delisi liderlerin hırsının insanlığı felakete sürüklediği bu hikayede gölgelerin içinde sessizce yaşayan bir adam insanlığı kurtarmak için harekete geçmek zorunda.
Dünyanın kaderi hançerin ucu ve sikkenin yazı tura kısmında oynanan oyunlarda hassas bir noktadayken bize okunacak uzun bir fantastik kitap serisi çıkıyor.
Hançer ve Sikke serisinin ilk kitabı EJDERHA YOLU

Hançer ve Sikke serisi 1. kitap Ejderha Yolu 2019da sessiz sedasız pegasus yayınları tarafından Türkçe’ye çevrildi.
Hançer ve Sikke serisi 2. kitap Kral Kanı satış rakamlarına bakılmaksızın bekletilmeden 2020 yılında yayınlandı.

Hançer ve Sikke serisinin 3. kitabı The Tyrant’s Law

Hançer ve Sikke serisi 4. kitap
The Widow’s House

Hançer ve Sikke serisi 5. kitap The Spider’s War

ne zaman Türkçe’ye çevrilir bilmiyoruz ama kitaplar kapak tasarımlarıyla olgun konusuyla fantastik severlerin kitaplığını doyuracak kadar iyi.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>