Rachel L. Schade’den Cursed Empire serisi 1. kitap Empire of Dragons raflarda!Cursed Empire Series Lanetli İmparatorluk Serisi 1. kitap Empire of Dragons Ejderhaların İmparatorluğu yurt dışında çıktı.
Darısı Türkiye’de birinin telifini alıp basmasının başına.

Aslında Cursed Empire serisi yazar Rachel L. Schade’in Silent Kingdom Sessiz Krallık serisinin devamı. Silent Kingdom ile aynı coğrafyada gecen Cursed Empire Empire of Dragons Silent Kingdom’dan 3 yıl sonrasını anlatıyor. Yani okumaya başlayanlar aslında önce Silent Kingdom serisini okumalı ki karakterler mekanlar konu yerine otursun.

Kitapları okuyanlar Cursed Empire serisinin Silent Kingdom’dan ayrı okunabileceğini söylese de Ejderha Mızrağı gibi bunların da bir defada doğru sırayla okunmasından yanayım.Cursed Empire 1 Emripe of Dragons ın konusuna gelince:
Lo’laeni Nolanhau 3 yıl önce kimsenin düşünmeye cesaret edemediği imkansız bir şey yapar: zalim Alrenian imparatorunu ve kraliçesini öldürür, Forwyn’de köleleştirilen halkı serbert bırakır fakat intikamın bedeli özgürlük değil sadece suçluluk olur. İntikam utkuya rağmen onu başarısızlığa uğratır.
Vicdan azabıyla yaşamak zorunla olan Lo, bir daha kimseleri öldürmeyeceğine yemin eder, hayatını tanrı Elhani’ye adayıp Alrenor’un parçalanmış başkentinde halka karşı işlenen suçlar için daha kansız mücadele etmek için rahibelik yapmaya başlar.

Forwyn’li Kanunsuzlardan Terema’lı hayli yakışıklı bir genç olan Caesiem hayatına girene kadar bu kansız mücadelesi devam eder ancak Alrenor’daki yolsuzluklar, zulüm ve kanunsuzluk onun sandığından çok daha büyüktür. Forwyn kanunsuzları imparatorun katilini istemektedir.

İntikam, içindeki şiddet arzusunu bastırmaya niyetli Lo’yu besler…

Karye’nin kızı imparatoriçe Jiliana da yıllardır annesinin katilleri tarafından kendi sarayında tutsak olarak yaşamaktadır. Jiliana ejderhalarını, tahtını ve imparatorluğunu alamayacak kadar eli kolu bağlı güçsüz bir piyondur. Fakat bir gece nihayet Jalie’nin hediyesi içinde kendini gösteriverir. Acımasız, korkunç umut o güne kadar ihtiyaç duyduğu şeydir.

Forwyn’in kanunsuzları tarafından Kraliçeyi gözetlemek için görevlendirilmiş genç asker Kovi’nin öğrendiği yeni gelişmeler o güne kadar düşmanları hakkında öğrendiği, inandığı her şeye meydan okuyacak kadar doğrudur.

Bir imparatorluk, asırlık bir nefret ve imparatorluğun iyiliği için sonuna kadar savaşmaya kararlı 2 kızın ve etrafındakilerin hikayesi Cursed Empire, Empire of Dragons / Lanetli İmparatorluk, Ejderhaların İmparatorluğu böyle şekillenir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>