vallaha da billaha da tanıtıldı! Assassin’s Creed Valhalla Sinematik Dünya Prömiyeri ile huzurlarınızda

Korona Covid enfekte bulaşıcı hastalık… Bunlar hepinizi evde bunalttı mı? Hayır. Evde oturup saatlerce yerinden kalkmadan video oyunu oynayan, hatta bundan para kazanan bir takım insanlar da var.

Bu güzzel haberlerimiz onlara. Siz evlerinizdeyken yapımcılar çalışmaya devam ediyor. Son güzel haber milyonlarca takipçisi olan, oyunu, kitabı, her bişeyini çok sevdiğimiz ama eeeeeeen çok Sinematik Prömiyerlerini sevdiğimiz Assassin’s Creed’den geldi.

Geçen yıllarda epsilon yayınevinden kitabı çıkan Assassin’s Creed serisinin yapımcıları prodüksyonda ne kadar iyi olduklarını görünce birde Assassin’s Creed filmi çıkarmışlardı.

Her nevi krizi fırsata çevirmeyi bilen dijital dünyanın uzmanları oyun kurucular Assassin’s Creed Valhalla ile sıkıcı bahar günlerine yeni bir renk getirdi.

Fragmandan anladığımız kadarıyla Assassin’s Creed Valhalla’da seçebildiğimiz kadın ya da erkek Viking karakterler ile İngilizlerle savaşıyoruz. Sloganımız da

Viking gibin yaşa
Viking gibin düşün
Viking gibin savaş
Viking gibin fethet

Oyun gurmelerinin Assassin’s Creed Valhalla ile ilgili en büyük beklentisi ise daha önceki Assassin’s Creed oyunlarındaki gemi yolculukları, açık görevler gibi bölümlerin geliştirilmesi. Fragmanlarda iyi güzel hoş ama oyun içi gelişimini pek görememiştik.

Haritası, keşfedilecek alanı daha büyük. Avlanıyor, balık tutuyor, konuşuyor, atışıyorsunuz. Savaşın seyrinin diyaloglara göre geliştiği anlar da olacak, kabile reisinin topraklarını geliştirirken sosyal yardım yaptığı zamanlar da.

Oyun 2020 sonu büyük ihtimal PS5 ve XBox’ın yeni oyun konsolları çıkınca piyasaya sürülecek. O güne kadar dünya -ya da biz- yok olmazsak oynama fırsatı buluruz inşallah.

Sağlıkla kalın oyun-severler.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>