Pennyworth Bir DC yapımı daha sıkıcı olamazdı!

Wayne ailesinin sadık kahyası Alfred Pennyworth’ün gençliğini konu alan Pennyworth dizisi 2. sezona geldi. Yorum yapabilmek için en azından bir sezonu bir çırpıda izleyelim de öyle yorum yapalım diye şimdiye kadar izlemeyi beklettiğim dizi hakkında gerçekçi bir yorum yapacaksam o da dizinin rezalet olduğudur.
DC Superman ve Batman gibi iki iyi kurguyu nasıl çıkarmış şaşırıyorum bazen. Wayne ailesinin kahyası zeki becerikli Alfred Pennyworth 26 yaşında bir ergen gibi davranıyor Pennyworth dizisinde. Bolca ayak üstü cinsellik, şiddet ve sığ konunun işlendiği dizinin 7. bölümüne geldiğinizde ilginizi iyice yitirip 8. bölümde “böyle bir diziyi niye çekmişler ki” diye sormaya başlıyorsunuz.
Özellikle Marvel severler için Hogwarts’taki ölüp hayaleti kalmış sihir tarihi profesörü Binns kadar sıkıcı olan DC evrenindeki başka bir sıkıcı konu. Ne Martha ve Thomas Wayne’in tanışmaları, diyalogları etkileyici ne de Alfred rolünün yaşantısı.
Her repliğinde Bruce Wayne’e akıllıca nasihatler veren zeki, pratik, yaşına göre iyi dövüşmesine alıştığımız Alfred Pennyworth’ü gözlerimiz arıyor dizide. 16/26 yaşları arasında ordunun özel birliğinde savaşmış bir asker olan, travmalar geçiren, biraz ahlak yoksunu ve dövüş konusunda (SAS askeri olmasına rağmen) beceriksiz bir Alfred Pennyworth izliyoruz dizi boyunca.
Ve Thomas Wayne anlaşılmaz şekilde hem CIA ajanı hem milyarder mi? Kötü bir şaka gibi ama değil. Hem milyarder (milyoner değil milyarder) hem ajan. Kimsenin gülmediği bu şaka ne kadar devam eder, İngiltere’nin bina yapısı ve şimdilerde klasikleşmiş araçlar dışında izleyecek hiçbir şey olmayan dizi ne zaman sonlandırılır bilmiyoruz.
Pennyworth dizisini beğenmedik.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>