The Ruin of Kings (A Chorus of Dragons) onlarda var bizde yok

Yaşanacak bir ömür okunacak çok kitap var. Karantinada geçirdiğimiz günler, yolda zaman kaybetmeyip yola ayırdığımız zamanı kendimize ayırmamızı sağlıyor. Kitapseverler için pahabiçilemez.
Tek sorunumuz okuma hızımıza çevirilen kitapların yetiştirilememesi.
Keşşşşşşke bir an önce bir yayınevi telifini alsa da çevirip bassa dediğimiz kitap serisi A Chorus of Dragons onlardan yalnızca biri. Ejderhalara olan sempatimiz The Ruin of Kings ile artıyor.
Genelde hikayelerde aradığımız özgünlük The Ruin of Kings’de mevcut.
Peki “admin pohpohladın de bakalım kitabın konusu ne” derseniz, daha önce fantastikefsaneler.com’un instagram hesabından yayınlamıştım. Blog okumayı severler için (genelde instagramları olmaz kitap okumayı sevenlerin) bir de burada anlatalım.

bu kitabın offical kapağı
bu benim instagram için çektiğim kendi görselim kitap henüz Türkçe çıkmadığı için bu şekilde pdfsini gösterebiliyorum size

Bu benim instagramdaki yazım:
Kralların Harabesi (kitabın adını Türkçe’ye çevirince Kralların Harabesi oluyor) içinde ejderhalardan hayaletlere, şeytanlardan kehanetlere pek çok şey barındırıyor.
Varoş çocuğu, müzisyen, usta hırsız Kihrin, soymaya girdiği evde cinayete tanık olunca büyük bir büyücü grubunun hedefi haline gelir.
Beklenmedik entrikalar arasında kalır, krallığın kayıp prensi olduğu iddia edilir, düşmanları artar. Başına gelmeyen kalmaz.

Yumurcak hırzıları Schott Lynch’in Centilmen Piç serisinde okumuştuk. Locke Lamora’nın Yalanları ile başlayan sürükleyici seriyi ve hırsızlık yapmayı seven Locke Lamora’nın karakterini de hayli sevmiştik.

Bence işin içine bir de ejderhalar girdi mi durum çok farklı oluyor. Henüz okumaya fırsat bulamadığım benim için gizemini koruyan The Ruin of Kings’in bir an önce Türkçe’ye çevrilmesini umuyorum.

A Chorus of Dragons serisinin kitap sıralaması:
1 The Ruin of Kings
2 The Name of All Things
3 The Memory of Souls

Ve gel gelelim The Ruin of Kings ile ilgili bonusumuza! Amazon.com her zamanki gibi hoşluğunu yaparak bize birkaç sayfa ön okuma vermiş. Ben de The Ruin of Kings’in ön okumasının ekran görüntüsü alıp sizle paylaşmak istedim:

ingilizcem yok duyduğumu anlıyorum derseniz bu sayfaların sesli halini de yayınlamışlar https://www.amazon.com/Ruin-Kings-Chorus-Dragons/dp/1250175488 adresinde bulabilirsiniz

A Chours of Dragons serisinin tüm kitaplarının kapaklarına gelince (hani olur ya bir yerlerde bulur alırsınız başka dildekini ortadan başlamayın diye şöyle bırakalım:

Jenny Lyons’un eline sağlık orijinal kitap serisi yazmış çok sevindik Türkçe çıkarsa daha daha güzel okuruz 🙂

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>