Mahallemizin Kalpsiz Robotu Katilbot Kaçak Protokol ile geri dönüyor

Açlık Oyunları, Labirent gibi insani distopyalardan sıkılanlar için İthaki Yayınları daha farklı distopya kitaplar çevirip yayınlamaya devam ediyor. 

Martha Wells’in robotlu distopyası Katilbot Günlükleri Tüm Sistemler Çöktü ile başlamıştı hatırlarsınız (bir şey ifade etmiyorsa da en yakın kitapçıya gidip en azından fikir edinin), Yapay Koşullanma ile devam eden serinin 3. kitabı Kaçak Protokol raflara doğru ilerliyor. Vampirli Melekli Kasaba Cadılarının Büyüleri olan kitapların modası gibi insani distopyaların da modası geçiyor. Kitap konusu kıtlığı çektiğimiz şu ahir zamanda duygusuz robotumuz Katilbot  Kaçak Protokol ile bir hafta kitap okudum çok şükür dedirtir inşallah kitapseverlere.

Her zamanki gibi konu GüvBirim’in varlığını sorgulayan emirler ve insan çıkarları çatışınca bildiğini okuyan Katilbot Robotunun insanlığın iyiliği için çalışmaya çalışmasını anlatıyor. Hepimiz biliriz ki bir yerde insanlığın iyiliği için birileri çalışıyorum derse orada mutlaka kan dökülüyordur. 

Bakalım Kaçak Protokol de android robotumuz yalnız kalma hayallerine kavuşabilecek mi yoksa Katilbot GüvBirim için çalışmaya devam mı edecek

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>