ah sihirli winx sen bu hallere düşecek seri miydin?

20 küsür yıldır en sevdiğimiz hafta sonu sabahı eğlencesi SİHİRLİ WiNX fate the winx saga adıyla Netflix dizisi oldu. Daha oyuncuları gördüğümüz an ağlamaya başladığımız winx dizisi ile ilgili söyleyebileceğimiz en iyi şey 1. sezonun bitmesi.
Yani 8 bölümlük netflix fate winx saga işkencenizin devamı önümüzdeki yıla kaldı.
Peki diziyi neden beğenmedik?
Öncelikle alıştığımız winx kızları görüntüleri yoktu. Yani tombiş, gey ya da siyahilerle hiçbir sorunumuz yok; biz, orijinalinden uzaklaşan uyarlamaları sevmiyoruz.
Fate The Winx Saga’nın dizi versiyonunda Bloom kendisine benzese de diğer perilerde o ışığı pek göremedik. Sky’ı ve Brandon’u gören herkes şöyle demedi mi:
“Sihirli Winx Uzmanlar’ı bunlar mı? Gerçekten mi?”
Şahsen biz dedik. Sen git yılların selvi boylu prensini Stella ile kert! Ayrıca dizinin geçmesi gereken coğrafya size de fazla İngiliz soğukluğunda gelmedi mi? Alfea Koleji’nin coğrafyası ışıl ışıl olmalıydı ancak biz yağmur çamur bulutlu havadaki bir şatoda geçen Winx hikayesi izledik. Fate The Winx Saga dizisi boyunca çizgi filme en benzeyen karakter Trixy olan Beatrix’ti, o da 4.5tan 5 alır.
Pembe küt saçlı mavi gözlü bir kız bulmak çok mu zordu ya da uzak doğulu bir kız ya da … kadronun pek çoğu başarısızdı ancak konu daha başarısızdı oyunculuk kötüydü mekan seçimi yavandı…
Winx çizgi filmini izlemeyenler için Fate The Winx Saga muhteşem bir gençlik dizisi olabilir ancak Winx’in çizgi filmini izleyenler için tam bir hayal kırıklığı.
Sırf izleyip de doğru yorum yapayım diye Fate The Winx Saga’yı izledim. Bence en iyi bölümü son bölümüydü çünkü hareketlilik, bilgiler, hızlı sahneler en çok son bölümde vardı.
Umarım Fate The Winx Saga’yı 2. sezonda gelişirebilirler.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>