Yeni bir fantastik kitap yayınevisi: Mahzen Yayıncılık

Biz fantastik severler için kitap bulmak okumak pek zor. Bir editör, yayıncı ve okur olarak benim bile büyük sıkıntım. Her kitap basılmıyor, basılanlar tutmazsa devam kitapları basılmıyor. Üstelik alım gücü öğrenci harçlığı seviyesinde olan okurlar için git gide yükselen fiyatlarla almak imkansız oluyor.

İşte tam da bunları konuşurken ikidir reklamı önüme çıkan bir yayın evi ile karşılaştım:Mahzen Yayıncılık

Her kitabı fantastik değil ama çocuk kitabı, fantastik kitap çıkarma konusunda özgün kitaplar bulmuşlar. (Yeniler ona göre eleştirin ve hayır, sahiplerini falan tanımıyorum yalnızca instagramda reklamlarını çok gördüm ve kitaplarını merak ettim) Emek verip kitap tanıtımları için güzel videolar hazırlamışlar. Fiyatları alınabilirlik seviyesinde ve kitaplarının konuları ilgi çekici. 

Anafikir onları tanıtmak olduğu için işe bebek adımları ve bu tarz kitaplarla başlayıp hala piyasada söz sahibi olan diğer yayınevlerinden örnek vermeyeceğim. O başka bir günün yazısı.

Kadim Sırlar adında bir kitap serileri var. Çevirisi nasıldır bilmiyorum ama fuar yorumları (hayır fuara gitmedim tadı yok diye) kitap hakkında geri dönüşler güzel.

Uzun yıllar önce, dünyada yaşayan çeşitli ırklar arasında büyük bir savaş baş göstermişti. İnsanların, güçlü yaratıklarla karşı karşıya geldiği bu savaşta, tanrılar yaşananları uzaktan izlemeyi tercih etmiş, tarafsız kalmayı uygun bulmuşlardı. Yaradılış Tanrıçası Gayia’ya göre akılla donattığı insanoğlu, yaratıkların fiziksel üstünlüğüne karşın dengeyi yeniden sağlayacaktı.Yanılmıştı!

Dünyanın çeşitli bölgelerinde, kabileler halinde yaşayan insanlar, kendi güç mücadelelerine o kadar kapılmışlardı ki ırklarının yok olduğunu dahi fark edemediler. Savaş geri dönülmez bir noktaya geldiğinde Tanrıça Gayia, düzeni sağlamak için bir seçim yapmak zorundaydı. Tercihini insanlardan yana kullanan tanrıça, onlara doğaüstü güçler bahşetti.

Yeni bir dönem başlıyordu artık; kehanetin, büyünün, gücün ve barışın hakim olduğu bir dönem…
Ancak bu huzur tekrar sınanacaktı. Çünkü kadere yapılan her müdahalenin bir sonucu vardı ve dünyanın yazgısı bizzat tanrılar tarafından değiştirilmişti.

Kadim düzen sarsılıyordu!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>