©Fantastik Efsaneler bir Zeynikey tasarımıdır

  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Google+ B&W

Eragon'un yeni kitabı çıktı!

Ama Türkiye'de değil!

Altın Kitaplar diğer kitaplarla o kadar meşgul ki Alagaeisa Dünyasında olan bitenden haberi yok. Yurt dışında Eragon serisinin yeni kitabı çok oldu ama henüz Altın Kitaplar çeviri ve baskı için kitabı gündeme getirmiş değil. Tıpkı Eragon'un diğer kitapları Brisingr ve Miras'ta olduğu gibi (Eldest'i nispeten erken basmışlardı) bunun da raflardan inip okurları torun sahibi olunca basmayı falan düşünüyorlar sanırım. 

Neyyse!

Kitabın adı Alagaeisa'dan Masallar: Çatal, Cadı ve Solucan.

Eragon'un diğer kitapları (miras üçlemesi iken dört kitap olan seriye hala hangi adıyla hitap edeceğimiz belirsiz diye Eragon serisi diyorum) Cadı falcımız Angela'nın Antolojisi olarak karşımıza çıkan kitapta üç ayrı hikaye mevcut. 

Eragon'un Alagaeisa'yı terk etmesinin üzerinden bir yıl geçer,

Hem ejderha yumurtalarını korumak, hem ejderha süvarilerini yetiştirmek, bu arada Urgal Savaşından kaçmak, Eldunari ve kibirli elflere tahammül etmek ve dünya kadar angaryayla uğraşmak zorunda kalan Eragon'un Alagaeisa halkıyla imtihanı diyebiliriz. 

Keyifli, komik, özlediğimiz Eragon ve Ejderha Süvarileri dünyasından minik üç parça önce Alagaeisa dünyası bununla bitmeyecek daha çok yazacağım deyip sonra bizi çok uzun süre bekleten Christopher Paolini tarafından beğenimize sunuldu.

Okumak için pek çok sihirli kelime olduğu için mecburen Türkçe baskısını beklemeliyim ama sizler İngilizce, Elfçe ve benzeri bildiğiniz dillere güveniyorsanız internet sitelerinden şimdiden sipariş edebilirsiniz.

 

 

 

Please reload

Featured Review

İlahi Kentler Serisi 3. Kitap Mucizeler Kenti ön siparişte

July 26, 2019

1/10
Please reload

Tag Cloud