©Fantastik Efsaneler bir Zeynikey tasarımıdır

  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Google+ B&W

Temeraire Serisi 4. kitap Fildişi İmparatorluğu

July 2, 2014

Eh çok uzun sürdü çıkması ve nihayet ilk üç kitabın yanında 4. kitap masmavi kapağı ve yabani ejderhalarıyla yerini aldı. Temeraire Serisi 4. kitap fildişi imparatorluğu üç günde okuyup bitirdiğim bana kitap okuma mevsimi geldi dedirten kitap oldu bu yaz. Tabi şimdi siz konusunu da merak ediyorsunuz.

Arka kapakta yazanlar bir yana size kitabı okumuş biri olarak konusunu anlatayım:

Barut Savaşında onca yolu geçen İstanbul'da Sultan Selim Han'dan yumurta aşırıp Prusya'daki savaşa yardım eden bir de üstüne Arkady ve diğer yabani ejderhaları ingiliz donanmasına katılmaya ikna eden her bir pençesinde y1001 marifet olan Semavi ejderhamız Temeraire ve kaptanı Laurance ingiltereye döndüklerinde sokaklar kışlalar bomboştur çok gizli tutulan ve kaynağı belirlenemeyen bir hastalık tüm ejderhaları sarmıştır.

Çin macerası dönüşü başına gelmedik kalmayan Temeraire ve Laurance İngiliz Parlementosuna kendi isteklerinini kabul ettirmeye çalışırken Laurance köle ticaretinin engellemesi için nefer ilan edilir sonra Allah ın sopası yok ki dövsün dedirtecek tarzda kölelikle ilgili binbir türlü iş başlarına gelir vs.. vs..

Bayaaaa bi spoil bilgi verdiğime göre kitabı okuyun yeni yabani ejderhalar kindar ejderhalar veeeee en son Laurance ve Temeraire'nin Napolyon ve Lien'nin kıçını kurtarması ve vatana ihanetle suçlanması da cabası

Please reload

Featured Review

İlahi Kentler Serisi 3. Kitap Mucizeler Kenti ön siparişte

July 26, 2019

1/10
Please reload

Tag Cloud